lampy wiszące

Jak urządzić przytulny salon?

Podczas remontu albo przeprowadzki dochodzi do nas chęć zmiany wystroju salonu. Posiłkując się nowoczesnymi poradami prosto z katalogów, można wręcz się zagubić od tego nadmiaru informacji. Co jest teraz modne i będzie się również sprawdzać za kilka, a może nawet kilkanaście lat? Jak zagospodarować niewielką przestrzeń? Na jakie warianty kolorowe postawić, by wszystko ze sobą idealnie współgrało? Z pomocą przychodzi oto ten poradnik.

Urządzanie niewielkiego salonu

W salonie nie może zabraknąć kilku rzeczy – wygodnej sofy, komody pod telewizor oraz nastrojowej lampy wiszącej. Stoliki kawowe to również mus, ponieważ nie tylko dopełniają przestrzeń, ale są ponadto niezwykle funkcjonalnym meblem. Wszystkie te sprzęty powinny się zmieścić w nawet małej przestrzeni. Zawsze warto przemyśleć to, czy wolimy nasz salon przekształcić w miejsce wypoczynku czy spotkań z przyjaciółmi. Jeśli lubimy domowe kino, lepiej postawić na wygodą i dużą sofę, gdzie można wygodnie się rozłożyć. Wtedy również sprawdzi się nastrojowe światło pod postacią lampy stojącej o ciepłym odcieniu. Jeśli bliżej nam do duszy towarzystwa, która ceni sobie wieczory w kompanii przyjaciół, warto zadbać o wolną przestrzeń, gdzie każdy z gości będzie mógł swobodnie się poruszać. Z tego powodu można postawić raczej na wiszący telewizor, niż stojący, a zrezygnować z komody, gdy tego wymaga nas metraż. Stolik kawowy powinien wtedy być dość solidny i niepolerowany, by po wielu imprezach, nie martwić się jego stanem.

Salon prosto z katalogu

Jeśli zależy nam na podążaniu za trendami, najlepiej jest postawić na chłodne odcienie mebli i ścian. Biel, szarość i czerń to ostatnio modne warianty, które nie tylko dodają elegancji, ale i schludności. Styl tzw. skandynawski wyróżnia się również szklanymi dodatkami oraz drewnianymi akcentami, najczęściej w jasnych kolorach. Taka przestrzeń staje się może trochę surowa, ale wystarczy dodać trochę dekoracji pod postacią ramek na zdjęcia, obrazów oraz pięknych roślin by ożywić swój salon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *