poduszki dekoracyjne

Jak poduszki dekoracyjne mogą odświeżyć wygląd mieszkania?

Kompletne umeblowanie mieszkania jest sporą inwestycją. Jest to zakup na lata. Niełatwo więc jest wprowadzić jakieś zasadnicze zmiany bez kolejnych kosztów. Projektując wystrój wnętrza dobiera się określony styl, kolorystykę i rodzaj elementów ozdobnych. Po pewnym czasie można jednak wprowadzić pewne zmiany, które nadadzą wnętrzu nieco odmienny charakter. Jak to zrobić bez większych nakładów finansowych?

Zmiana aranżacji salonu

Proste w swoim stylu sofy lub fotele do salonu, warto ożywić jakimiś kolorowymi dodatkami. Dobrze sprawdzają się do tego celu jednobarwne lub wzorzyste poduszki dekoracyjne. Można je dobrać w tonacjach komponujących się z resztą umeblowania, albo na zasadzie kontrastu. Białe lub żółte poduszki rozświetlą wnętrze, a zielone, brązowe i błękitne wprowadzą nawiązanie do kolorów natury. Na brązowe skórzane fotele do salonu można położyć poduszki dekoracyjne w kolorze kremowym albo w różnych odcieniach beżu. Na meblach wypoczynkowych można też tylko wymienić poszewki na poduszki. Poduszki nie tylko pełnią funkcję ozdobną, ale również podnoszą komfort pomieszczenia.

Jak odmienić sypialnię?

Powszechnie stosowane dawniej rozkładane wersalki, ostatnio wyszły już z mody. W sypialni króluje duże łóżko nakryte kapą, na której ułożone są poduszki dekoracyjne. Aby wprowadzić nowy wygląd wnętrza, wystarczy nałożyć inne poszewki na poduszki. A jest ich spory wybór. Bardzo elegancko i stylowo wyglądają wykonane z tkaniny o lśniącej fakturze poszewki na poduszki, których powierzchnia jest dodatkowo ozdobiona wzorami geometrycznymi albo motywami kwiatowymi. Dobrze ożywią wnętrze sypialni poduszki dekoracyjne z naszytymi kolorowymi aplikacjami. Bardzo popularne są jednobarwne, pikowane poszewki na poduszki. Akcenty stylu retro wprowadzą poszewki wykończone falbankami lub pomponikami. Aby wnętrze mieszkania ujednolicić stylistycznie, warto na fotele do salonu i łóżko w sypialni wybrać poduszki w podobnym stylu, ale odmienne kolorystycznie. Taki uniwersalny charakter mają poszewki wykonane ze sztucznego futra z krótkim włosiem albo bardziej puszyste, barwione na pastelowe kolory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *